KATEGORIA

AKTUALITET

Gramsh/ Gruaja denoncon burrin në polici, uniformat blu shokohen nga ajo që i gjejnë në shtëpi

Gramsh Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një rasti të dhunës në familje. Falë reagimit në kohë të Policisë është bërë arrestimi në flagrancë i 60-vjeçarit...

Atentati në Serbi/ Vdes edhe baxhanaku i shqiptarit, dalin pamjet nga përplasja me armë

Mbërmjen e djeshme, në Novi Pazar persona të panjohur kanë "eliminuar" pronarin e një agjencie turistike në Prishtinë dhe kanë plagosur një tjetër. Sipas...

Qeni u bën gjëmën dy shqiptarëve në Greqi. Ja çfarë u gjeti në shtëpi

Dy shqiptarë 30-vjeçarë u arrestuan pasditen e sotme, nga roja bregdetare e ishullit të Mykonos, pasi akuzohen për trafikun e drogës. euro Pas informacioneve për...

Bosi i mafies shqiptare kërcënon kryeministrin grek dhe gjyqtarët, lidhja me vrasjen e bujshme

Vrasja e një avokati të njohur grek nga një bandë shqiptare, është kthyer sërish në qendër të vëmendje të meidiave greke, të cilat së...

Shpërthen në flakë në ecje X5-a në Qafëthanë

Një automjet tip BMW X5 ka marrë flakë në ecje e sipër në aksin Qafë Thanë-Pogradec. Automjeti ka pësuar defekt teknik, çka ka bërë...

Përmbyset zetori duke punuar tokën, humb jetën drejtuesi

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në orët e pasdites në fshatin Trevllazër në Vlorë. Një 60-vjeçar teksa ka qenë duke...

Ngjarje tragjike/ Shqiptarja në Amerikë dhunohet për vdekje nga i shoqi, familjarët kërkojnë ndihmë për të sjellë trupin në Shqipëri

Një 23-vjeçare shqiptare ka humbur jetën tragjikisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas dhunës barbare të bashkëshortit të saj. Elena Alinj, nënë e...

Policia i jep shenjë të ndalojë ai nuk i bindet dhe e aksidenton. Emri

Nuk i bind urdhrit për të ndaluar, aksidenton punonjësin e policisë dhe largohet nga vendngjarja, por kapet brenda një kohe të shkurtër. I dyshuari është...

Përfundon aventura e 20-vjeçarit, kapet duke transportuar 21 emigrantë! Në pranga 4 të tjerë

Pesë persona janë arrestuar nga policia e Korçës për transportimin e 25 emigrantëve të paligjshëm me qëllim kalimin në vendet e BE-së. Një 20-vjeçar,...

Si do të funksionojë regjistri “Mos më telefono”. AKEP publikon draftin

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka publikuar për këshillim publik një draft të Rregullores Për “Mbrojtjen e konsumatorëve dhe përdoruesve të shërbimeve të...

Lajmet e fundit