KATEGORIA

AKTUALITET

Aksident në autostradën Elbasan-Tiranë, plagoset rëndë shoferi 19-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Tiranë-Elbasan. Një mjet është përplasur me këmbën e urës, tek nënkalimi i Saukut. Si...

Po kalonte doganën në këmbë me 32 mijë euro, Policia i sekuestron paratë 50-vjeçarit

Një 50-vjeçar ka tentuar që të kalojë nga dogana e Kapshticës euro të padeklaruara, por është kapur nga autoritet dhe është vënë në hetim. Bëhet...

Regjistrohen dy aksidente të rënda në Elbasan dhe Librazhd, makinat dalin nga rruga, dy persona të plagosur

Dy aksidente të rënda janë regjistruar mbrëmjen e kaluar në autostradën Tiranë-Elbasan dhe në Librazhd, ku sipas raportimeve dy persona kanë mbetur të plagosur. Sipas...

LAJM I FUNDIT/ Pak kohë pasi u lirua nga burgu, vdès papritur Nehat Kulla

Ka humbur jetën si pasojë e një infarkti kardiak Nehat Kulla, i njohur ndryshe dhe me nofkën ”gjenerali”. Kulla, i njohur ndryshe si gjenerali,në...

Aksident me motorr, humb jetën 31-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Shkallnur të Durrësit. Raportohet se një 31-vjeçar ka humbur jetën pasi pësoi një aksident me...

I mituri bie nga 10 m lartësia, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një fëmijë 8-vjeçar ka rënë nga një lartësi prej 10 metrash teksa po luante. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘Kodra e Shtufit’ në Gjirokastër. Burimet bëjnë me...

Po trafikonte shqiptarët në Britani në “arkivol metalik”, arrestohet shoferi rumun (Foto)

Një rumun u shpall fajtor nga gjykata dhe u dënua 30 muaj burgim, pasi u shpall fajtor se kishte dashur të trafikojë dy shqiptarë...

Àksident, plagosen tre persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin rrugor Fier- Seman, në vendin e quajtur Hoxhare e Vjetër. Një mjet tip veturë është përplasur me...

Shpërthen në flakë automjeti në rrugën Elbasan-Prrenjas. Hidhet shoferi, panik tek drejtuesit e automjeteve

Një automjet është shkrúmbuar nga flákët totalisht gjatë ditës së sotme në afërsi të qytetit të Prrenjasit. Mjeti i cili thuhet se ka qenë...

Sherri me thika për një vajzë, ja kush janë autorët dhe viktimat

Një sherr i dhunshëm me thika është shënuar në Tiranë, ngjarje e cila çoi në pranga 3 persona. Personat e arrestuar në ngjarjen e ndodhur...

Lajmet e fundit