KATEGORIA

AKTUALITET

E godet rrufeja, ndërron jetë në vend i riu (Emri)

Një djalë ka ndërruar jetë në Dropull, ne fshatin Picar, pasi është goditur nga vetëtima. Burime bëjnë me dije se djali i identifikuar si Besmir...

Super-operacion në Britani dhe Belgjikë, arrestohen 12 vetë, mes tyre shumë shqiptarë

Disa burra u arrestuan sot në Bradford si pjesë e një hetimi ndërkombëtar për kontrabandën e migrantëve në Britani të Madhe me anije. Rreth orës...

Flet babai i 12-vjeçarit shqiptar të dhunuar në Greqi. Ja çfarë i bënin në shkollë

Një 12-vjeçar shqiptar u filmua ndërsa u dhunua keq nga babai i një shokut të tij të klasës. Aludimet e para ishin për një sulm...

Procedohet penalisht pronari i një bar-kafe në Belsh. Ja për çfarë akuzohet

Policia ka proceduar penalisht pronarin e një lokali në Belsh pasi u konstatua se në brendësi të tij vendoseshin bileta të lotarive sportive, një...

Tërmet 3.3 ballë mes Tiranës dhe Durrësit (Foto)

Një tërmet 3.3 ballë u regjistrua mes Tiranës dhe Durrësit gjatë ditës së sotme. Tërmeti e kishte epiqendren ne fshatin kkatund i ri rreth 30...

Njëri bënte roje, tre persona të tjerë bëjnë për spital të riun në lokalin e fshatit

Një ngjarje e rëndë është shënuar së fundmi në një fshat të Dibrës. Katër persona të armatosur dhe të maskuar, kanë masakruar me grushta dhe...

I riu në Gramsh kapet me doza kokaine dhe kanabis, në Krujë arrestohet i kërkuari për kultivim droge

Dy persona janë arrestuar në Gramsh dhe në Krujë për shitje dhe kultivim të lëndëve narkotike. Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Dy persona...

Policia zbardh ngjarjen e rëndë: I riu tentoi të vrasë me gërshërë të ëmën, plagosi rëndë efektivin

Policia zbardh ngjarjen e rëndë të ndodhur këtë mbrëmje në Gjirokastër. Sipas uniformave blu, 29-vjeçari K. A. ka plagosur me gërshërë nënën e tij, ndërsa...

Qëllohet me thikë në gjoks një punonjës policie

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Gjirokastër. Një person, i cili dyshohet të ketë probleme mendore, është konfliktuar me familjarët e tij, duke...

Zhduket 20 vjeçari shqiptar, azilant në Gjermani. Emri

20-vjeçari nga Fieri, Kevin Ademi humbet kontaktet nga Hamburgu i Gjermanisë, qytet në të cilin kishte shkuar në kërkim të një vendi pune. Historia...

Lajmet e fundit