- Advertisement -spot_img

TAG

infektim

COVID19/ 67 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

COVID19/ 130 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 130 raste të reja dhe 4 humbje jete si pasojë e Covid-19. Në...

Rama publikon fotot : Vaksinimi dhe infektimi vazhdojnë paralelisht, kë të zgjidhni më 25 Prill

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga vaksinimet në Koplik duke e krahasuar me një nga mbledhjet e PD në Tiranë. Vaksinimi dhe Infektimi...

Mbi 105 milionë persona të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 105.004.227 persona në botë janë shëruar pas infektimit me COVID-19. Numri i personave...

Covid-19 në Gjermani / 9 në 10 persona të infektuar me variantin britanik

9 në 10 persona në Gjermani janë infektuar me variantin e koronavirusit B.1.1.7 – i cili u identifikua për herë të parë në Mbretërinë...

Infektohet me Covid aktorja turke e preferuar

Nuk i shpëtoi infektimit të Covid-19, aktorja turke Hazal Kaya. Mësohet se aktorja ka njoftuar simptomat e para, por të lehta dhe është futur...

Situata e rëndë/ MSH: 304 raste të reja, 11 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Ish-Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu shtrohet në spital, ja cila është arsyeja

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Sejdiu është shtruar në spitalin Infektiv dhe sipas mjekëve gjendja e tij shëndetësore për...

Covid-19 i mori të dy prindërit 43-vjeçarit, menjëherë pas tyre humb jetën shqiptari

Një 43 vjeçar shqiptar i cili jetonte në Itali është dorëzuar përballë sëmundjes së rrezikshme Covid-19. Mësohet se i riu pak kohë më parë kishte...

Covid-19/ Vijon situatë e njëjtë infektimesh, ja statistikat

Situata e COVID-19 në 24 orët e fundit : Janë kryer 2475 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 448 qytetarë. Në 24 orët e...

Latest news

- Advertisement -spot_img