Brenda 3 javësh vaksinon 90% të popullsisë, kush është Presidenti ‘rekordman’ që bëri premtimin e madh

0

Presidenti i shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka treguar se brenda tre javësh do të kenë mundësi të vaksiohen 90% e popullsisë.

Me anë të një postimi në Twitter, po ashtu ai ka thënë se 90% e amerikanëve do të kenë mundësi të marrrin vaksinën në një vend jo më larg se 5 milje nga banesa e tyre.

“Jam i lumtur të lajmëroj që brenda 3 javësh 90% e popullsisë së rritur do të kenë mundësinë të vaksinohen”, shkruan Biden.

Që prej fillimit të pandemisë në Shtetet e Bashkuara janë shënuar 30,971,471 raste infektimi dhe kanë ndërruar jetë 562,582 pacientë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu